wrz 062012
 

HajdúböszörményPodczas naszych podróżach po Węgrzech po prostu nie możemy odwiedzić jakże atrakcyjnego Hajdúböszörmény. Miasto znajdziemy w północno wschodniej części Węgier. Mieszka tam obecnie 32 tysiące osób, a niedaleko, bo zaledwie 32 kilometry od Hajdúböszörmény znajduje się wspominany przez nas wcześniej Debreczyn. Miasteczko położone jest na Wielkiej Nizinie Węgierskiej, dzięki czemu gwarantuje nam po prostu niebywałe widoki, a po za tym możemy spotkać tu również wiele różnego rodzaju interesujących zabytków i wiele miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć.

Zabytki Hajdúböszörmény

Co warto zobaczyć w Hajdúböszörmény? Lista jest długa, my wymienimy kilka ciekawszych miejsc, które warto jest ująć w planach naszej wycieczki. Na początek polecamy oczywiście odwiedzić ratusz i zabytkowe centrum miasta o strukturze obrączki, w którym można zakochać się w tradycyjnym budownictwie i przy okazji w okolicznych knajpkach skosztować regionalnej kuchni Węgierskiej. Następnie warto wybrać się na plac Istvana Bocskai, na którym widoczny jest również pomnik jego imiennika. Jeśli jesteśmy miłośnikami historii możemy również odwiedzić muzeum Hajdu, w którym dawniej funkcjonowało jako budynek urzędowy. Mamy tu również wiele kościołów, przykładowo kościół im. Bocsakai wybudowany w stylu średniowiecznym czy też greckokatolicki kościół im. Świętej Panny Marii.

Baseny termalne w Hajdúböszörmény

Podobnie jak w innych Węgierskich miastach mamy możliwość znaleźć tu niezwykle urokliwe źródła termalne o niebywałych właściwościach leczniczych. W kąpielisku Bosckai znajdziemy zarówno odkryte jak i kryte baseny rekreacyjne jak również leczniczy. Jeśli chodzi o właściwości, którymi się charakteryzują, to możemy eliminować dzięki nim choroby stawów, tarczycy, bóle reumatyczne,  jak również problemy natury ginekologicznej. Oczywiście mamy tu również różnego rodzaju masaże, sauny, jacuzzi jak również wiele różnego rodzaju atrakcji dla najmłodszych. Wystarczy wynająć odpowiednie stoi przed nami otworem.

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>